Náš příběh

Mapa

Od roku 1987 prošlo pod rukama pana Váchy téměř tisíc „kousků“.

Mezi dodavateli kytar na zakázku patří v republice mezi naprostou špičku. Rád přitom upozorňuje na fakt, že kytary se nevyrábí, ale staví. „To je velký rozdíl, kytary vyrábí možná některé firmy, ale já ne. To je zcela jiná práce, jednotlivé díly k sobě musí pasovat a jde opravdu o stavbu,“vysvětluje pan Vácha.

První impuls byl prostý. „Chtěli jsme se s kamarádem Pořízkou líbit holkám, chtěli jsme hrát a k tomu jsme nutně potřebovali kytary. Kapesné bylo malé, leda tak na poplašňáky, a uspořit se na ně nedalo ani ze stravenek. Proto nám nezbylo,než si je postavit.“

„Všechno jsme se učili sami, sháněli si materiál, vyráběli kytarový hardware, bylo to formou pokus – omyl. “

Radim Hladík, Radek Pastrňák, Vlasta Redl, Petr Vavřík i další hudebníci české scény mají jedno společné. Na svých koncertech hrají na nástroje , které vzešly z dílny pana Josefa Váchy.

„Všechny nástroje, které jsem kdy postavil, jsem stavěl s láskou a mám je všechny rád. Pokaždé mám radost, když se mi některá vrátí odkudkoliv k seřízení. Ale za svůj „majstrštyk“ považuji sedmistrunnou baskytaru pro Peťu Vavříka. „

My se snažíme pokračovat v rodinné tradici a uspokojovat naše zákazníky tím nejlepším servisem který se od mistra účíme.

Mezi naši nejoblíbenější spolupráci samozřejmě patří firma Furch, se kterou nás pojí společné začátky i dlouholeté přátelství napříč generacemi.